Lift-The-Flap Questions and Answers about Food

Lift-The-Flap Questions and Answers about Food

Regular price
$24.95
Sale price
$24.95
Regular price
Sold out
Unit price
per 

How much food do we need each day?', 'Why does cheese smell?', 'Where does my food go?' - lift the flaps to find out the interesting answers to these questions and many more. Children will be largely satisfied with the information provided and can impress friends and family with their new knowledge at mealtimes. With smart illustrations and over 60 flaps to lift, this will keep children entertained for hours.